Paradowski Medical Group

grupa specjalistycznych placówek medycznych

doświadczony zespół specjalistów

konsultacje przez internet

placówki w centrum Krakowa

Konsultacja: fizjoterapia uroginekologiczna – Kraków – Umów wizytę w SPORT-MED

 

 

 

Tel.: 501 224 884

Tel.: 503 54 55 54

 

Umów się na rehabilitację w SPORT-MED Kraków.

Zapraszamy do wysokospecjalistycznego ośrodka rehabilitacji sportowej SPORT-MED Kraków. Nasi wykwalifikowani fizjoterapeuci i osteopaci opracowali zindywidualizowaną ofertę. Rehabilitacja odbywa się pod stałą opieką fizjoterapeutyczną i z użyciem najwyższej klasy aparatów fizykoterapeutycznych.

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyczy bardzo wielu osób, a szczególnie kobiet. Najczęściej spotykaną formą tego schorzenia jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli występujące podczas:

 • kaszlu,
 • kichania,
 • śmiechu,
 • podskoków,
 • dźwigania ciężkich przedmiotów.

Przy wykonywaniu wyżej wymienionych aktywności dochodzi do zwiększenia ciśnienia w tłoczni brzusznej i jeżeli mamy niewydolne, słabe mięśnie dna miednicy, wówczas wydalamy różne ilości moczu, co powoduje dyskomfort. Rolą mięśni dna miednicy jest bowiem zamknięcie tułowia od dołu. Od góry taką funkcję pełni przepona, czyli główny mięsień oddechowy.

Dawniej uważano, że dysfunkcja ta dotyczy tylko starszych kobiet, ale – jak pokazują najnowsze badania -wiele młodych kobiet choruje na NTM. Są to przede wszystkim kobiety:

 • w ciąży
 • w połogu,
 • po operacjach ginekologicznych oraz w obrębie jamy brzusznej.

Mężczyzn również dotyka ten problem, jeżeli:

 • cierpią na zaparcia,
 • mają otyłość brzuszną,
 • cierpią z powodu problemów z prostatą.

W obydwu grupach predyspozycjami do NTM jest również osłabiona siła mięśniowa oraz zła postawa.

Zauważono, że trening medyczny z fizjoterapeutą, nauka poprawnego oddychania, poprawa koordynacji, postawy czy też terapia manualna tej okolicy może całkowicie wyleczyć pacjenta. Fizjoterapeuci dokonują oceny postawy, badają siłę mięśniową i układają plan terapii. Istotną rolę odgrywa nauka świadomego wykonywania napięć w obrębie dna miednicy i percepcji różnych części krocza.

W SPORT-MED w Krakowie korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu SIS – Super Indukcyjnej Stymulacji – pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności, które nakierowane na pole zabiegowe – w tym przypadku okolice krocza/pośladków, daje poprawę trofiki i krążenia danego rejonu ciała. Wzmacnia także siłę mięśniową i zapobiega problemowi nietrzymania moczu.

Wyróżnia nas:

 • precyzyjna diagnostyka – nie zawsze przyczyna tkwi w bolesnym miejscu – szukamy rozwiązania w całym Twoim ciele.
 • szczegółowe planowanie terapii – wiesz po co wykonujesz dane ćwiczenie i dlaczego stosujemy poszczególne techniki,
 • regularna kontrola efektów – widzisz postęp, co motywuję Cię do dalszej pracy,
 • indywidualne podejście – realizujemy Twoje cele,
 • prowadzimy rehabilitację u profesjonalnych sportowców – gwarantujemy wysoką jakość usług,
 • wykwalifikowani specjaliści – lekarze medycyny sportowej, osteopaci, fizjoterapeuci.

 

W SPORT-MED Kraków oferujemy szeroką gamę świadczonych usług:

 • FSWT – FALA UDERZENIOWA
 • SIS – SUPER INDUCTIVE SYSTEM
 • rehabilitacja pourazowa,
 • rehabilitacja ortopedycza,
 • rehabilitacja neurologiczna,
 • rehabilitacja pocovidowa,
 • kompleksowa rehabilitacja kręgosłupa,

 

W SPORT-MED Kraków fizjoterapią w nietrzymaniu moczu zajmuje się mgr Ewa Kisielewska.

 

Absolwentka kierunku Fizjoterapia na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Specjalizuje się w Pinoterapii, będącej jedną z najbardziej skutecznych metod wykorzystywanych w leczeniu dolegliwości bólowych, łagodzeniu skutków urazów oraz leczeniu blizn, wielu schorzeń ortopedycznych i neurologicznych. Dzięki zaawansowanej wiedzy w tej dziedzinie stale współpracuje z lekarzem medycyny estetycznej oraz kosmetologami. Przy tej kolaboracji wykonuje również endermologię, która pozwala naszym pacjentkom pozbyć się cellulitu oraz wymodelować sylwetkę. Z zamiłowania do wykonywanego zawodu stale dokształca się w tematyce różnorodnych metod terapii. Szczególnie rozwija się w kierunku akupunktury. Jest zaangażowaną i empatyczną specjalistką. Stawia na kompleksowe działanie oraz indywidualne podejście do pacjenta, dzięki czemu skutecznie prowadzi każdą terapie.              

 

 

„Trzy razy P: porada, profesjonalizm i przyjazna atmosfera. Korzystam z fachowej pomocy Pani Ewy od dawna, dzięki czemu problemy z kręgosłupem szyjnym nie pogłębiają się. Po każdej wizycie czuję się lepiej. Jest efektywna. Gorąco polecam.” – Agnieszka 

„Chodzę do Pani Ewy od 8 miesięcy z szeregiem różnych problemów. Mój stan przez ten czas znacznie się poprawił. Wszystkie nowe problemy, które zgłaszam, są na bieżąco trafnie diagnozowane i leczone. Czas każdej wizyty jest wykorzystany w 100%. Pełen profesjonalizm, i oczywiście każda wizyta przebiega w miłej atmosferze :).” – S.Z.

„Mój problem został dobrze zdiagnozowany i naprawiony na kilku kolejnych sesjach. Od pani Ewy można się dowiedzieć w jakim celu są wykonywane konkretne czynności podczas fizjoterapii. Zostały zdiagnozowane przyczyny i przedstawione środki, które pozwolą go uniknąć w przyszłości (m.in. wskazanie na nieprawidłową postawę podczas pracy przy biurku, pokazanie ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu). Mogę z pełnym przekonaniem polecić wizytę. Ogromny plus za fachowość, wiedzę i skuteczność metod.” – D.K.

 


nietrzymanie moczu, NTM, wysiłkowe nietrzymanie moczu, fala uderzeniowa, operacje ginekologiczne, fizjoterapia uroginekologiczna

 

 

Umów się na badanie:

 

+48 501 224 884

 

Wyrażam zgodę na wykonywanie przez Centrum Medycznym Paradowski Medical Group., z siedzibą w Krakowie przy ul. Zygmunta Miłkowskiego 11a, 30-349 Kraków (dalej jako CM Paradowski Medical Group) połączeń telefonicznych na podany powyżej numer telefonu, w celu przekazania treści marketingowych dotyczących Paradowski Medical Group oraz innych podmiotów z Grupy Paradowski Medical Group, w tym informacji handlowych dotyczących działalności Paradowski Medical Group oraz innych podmiotów z Pradowski Medical Group oraz oferowanych przez CM Paradowski Medical Group oraz inne podmioty z Grupy Paradowski Medical Group, produktów i usług, również przy użyciu automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne. *

© 2018 Paradowski Medical Group | Kontakt w przypadku chęci nawiązania współpracy: Email: kontakt@sport-med.pl