Paradowski Medical Group

grupa specjalistycznych placówek medycznych

doświadczony zespół specjalistów

konsultacje przez internet

placówki w centrum Krakowa

Umów się na pocovidową rehabilitację pulmonologiczną w SPORT-MED Kraków.

 

Zapraszamy do wysokospecjalistycznego ośrodka rehabilitacji sportowej SPORT-MED Kraków.  Nasi wykwalifikowani fizjoterapeuci i osteopaci opracowali zindywidualizowaną ofertę rehabilitacji pulmonologicznej dla rekonwalescentów po przebytej infekcji koronawirusowej SARS COV-2 Covid-19. Rehabilitacja pulmonologiczna odbywa się pod stałą opieką fizjoterapeutyczną i z użyciem najwyższej klasy aparatów fizykoterapeutycznych.

 

 

1.WSKAZANIA

Wielu rekonwalescentów po przebyciu Covid-19 cierpi na powikłania i nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu oddechowego. Niektóre z tych powikłań można przeoczyć lub mogą dać o sobie znać z opóźnieniem. Dlatego w SPORT-MED opracowaliśmy specjalny protokół rehabilitacji pulmonologicznej. Pomoc w regeneracji płuc oraz poczucie ulgi przynieść mogą różne techniki fizykoterapii,fizjoterapii i osteopatii. Skorzystaj z nich w szczególności, gdy:

  • jesteś rekonwalescentem po infekcji koronawirusa SARS COV-2 Covid-19
  • zauważyłeś u siebie oznaki zmęczenia, duszność, osłabienie
  • meczy Cię kaszel i ból w klatce piersiowej

 

2. SIS – SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA

SIS (Super Indukcyjna Stymulacja) to innowacyjny sprzęt renomowanej firmy BTL, używany m.in. przez klub Bayern Monachium. Wykorzystuje technologię najnowszej generacji – działanie SIS oparte jest na polu elektromagnetycznym o wysokiej intensywności (aż 2,5 Tesli indukcji magnetycznej), które poprzez mechanizm depolaryzacji tkanki nerwowo- mięśniowej przyspiesza procesy regeneracyjne w miejscu zabiegowym. Starszy aparat znany był pod nazwą SALUS. BTL wprowadziło udoskonalenia i z powodzeniem wykorzystujemy go w leczeniu naszych pacjentów.

 

3. TERAPIA TLENOWA

Terapia tlenowa polega na wprowadzeniu powietrza o podwyższonym stężeniu tlenu do dróg oddechowych ozdrowieńca. Skutkiem jest poprawa trofiki komórek układu oddechowego, a zatem przyspieszenie regeneracji płuc.

 

4. TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Techniki osteopatyczne mają na celu znormalizowanie napięć w obrębie klatki piersiowej. Osteopatia z założenia ma na celu poprawienie funkcji całego organizmu, wszystkich jego tkanek i układów. Techniki osteopatyczne w szczególny sposób mogą zatem pomóc ozdrowieńcom po infekcji COVID, zwłaszcza po cięższym przejściu choroby. Praca na ścianie klatki piersiowej, mięśniach międzyżebrowych, żebrach i przeponie przynosi ulgę i przywraca prawidłową funkcję, wycofując objawy napięcia i restrykcji.

 

5. ĆWICZENIA ODDECHOWE

W trakcie treningu mięśni oddechowych fizjoterapeuta uczy pacjenta ćwiczeń, które mogą później być samodzielnie powtarzane w domu. Kontrolowanie fazy wdechu i wydechu poprawia funkcję przepony i innych mięśni oddechowych. Rozprężanie pęcherzyków płucnych umożliwia ich regeneracje i dotlenienie organizmu.

 

W SPORT-MED Kraków rehabilitacją pocovidową zajmują się: mgr Ewa Kisielewska, mgr Anna Kałuża, mgr Maciej Popiołek oraz mgr Dawid Janczarzyk.

 

Umów się na badanie:

 

+48 501 224 884

 

Wyrażam zgodę na wykonywanie przez Centrum Medycznym Paradowski Medical Group., z siedzibą w Krakowie przy ul. Zygmunta Miłkowskiego 11a, 30-349 Kraków (dalej jako CM Paradowski Medical Group) połączeń telefonicznych na podany powyżej numer telefonu, w celu przekazania treści marketingowych dotyczących Paradowski Medical Group oraz innych podmiotów z Grupy Paradowski Medical Group, w tym informacji handlowych dotyczących działalności Paradowski Medical Group oraz innych podmiotów z Pradowski Medical Group oraz oferowanych przez CM Paradowski Medical Group oraz inne podmioty z Grupy Paradowski Medical Group, produktów i usług, również przy użyciu automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne. *

© 2018 Paradowski Medical Group | Kontakt w przypadku chęci nawiązania współpracy: Email: kontakt@sport-med.pl