Paradowski Medical Group

grupa specjalistycznych placówek medycznych

doświadczony zespół specjalistów

konsultacje przez internet

placówki w centrum Krakowa

Konsultacja: osteopata – Kraków – Umów wizytę w SPORT-MED

 

   

Tel.: 501 224 884

Tel.: 503 54 55 54

 

Umów wizytę u osteopaty w renomowanych placówkach SPORT-MED Kraków –  Paradowski Medical Group

SPORT-MED Kraków oferuje wysokospecjalistyczne i kompleksowe leczenie osteopatyczne. Doświadczeni specjaliści (lekarze, chirurdzy, osteopaci, fizjoterapeuci sportowi) współpracują ze sobą, gwarantując najwyższy poziom leczenia. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Osteopatia to dziedzina polegająca na diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu problemom zdrowotnym, poprzez odpowiednie poruszanie, rozciąganie i masowanie mięśni oraz stawów. Osteopatia opiera się na założeniu, że ogólny stan zdrowia zależy w dużej mierze od stanu kości, mięśni, więzadeł i tkanki łącznej oraz ich prawidłowej współpracy. Za pomocą dotyku swoich dłoni osteopata stosuje różne techniki, by zmniejszyć ból i napięcie mięśni oraz poprawić ruchomość stawów pacjenta. W osteopatii nacisk kładziony jest na leczenie człowieka jako całości, po przeanalizowaniu wielu czynników, a nie tylko skupianiu się na jednej jednostce chorobowej. Osteopata może doradzić choremu także pod kątem zmiany stylu życia, odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych.

Większość osób zgłasza się do osteopatów w przypadku problemów takich jak:

•    bóle w dolnym odcinku kręgosłupa
•    bóle szyi
•    bóle ramion
•    choroba zwyrodnieniowa stawów
•    bóle w obrębie miednicy, stawów biodrowych, nóg
•    urazy sportowe
•    wady postawy spowodowane prowadzeniem samochodu, pracą lub ciążą
•    neuralgia
•    skurcze mięśni
•    rwa kulszowa

W niektórych przypadkach osteopaci zajmują się także schorzeniami niezwiązanymi z układem ruchu, takimi jak: bóle głowy, bolesne miesiączkowanie, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, depresja.

Osteopaci wykorzystują różne metody leczenia, są one niefarmakologiczne i nieinwazyjne. Stosują metody manualne, takie jak np. rozciąganie i masaż, w celu:

•    zwiększenia zasięgu ruchomości stawów
•    zmniejszenia napięcia mięśni
•    poprawienia ukrwienia tkanek
•    ułatwienia gojenia i regeneracji

W placówkach SPORT-MED Kraków osteopatią zajmuje się dr Michał Chwastowski .

 

Dr Michał Chwastowski

„Przez wiele lat pracy nie byłem usatysfakcjonowany efektami i ograniczeniami standardowej fizjoterapii. I tak stale poszukiwałem najlepszych rozwiązań, poznawałem kolejne metody terapeutyczne. To osteopatia pozwoliła mi w 100% towarzyszyć pacjentom na drodze do pełnego ozdrowienia oraz uzyskiwać szybkie i trwałe efekty.”

Ukończył studia Doktoranckie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz studia Osteopatii na Flanders International College of Osteopathy w Belgi, sfinalizowane uzyskaniem tytułu dyplomowanego osteopaty. Odbył szkolenie z osteopatii pediatrycznej w Szkole Osteopatii Pediatrycznej w Pantha Rei w Holandii.

 

 Umów się na badanie:

 

+48 501 224 884

 

Wyrażam zgodę na wykonywanie przez Centrum Medycznym Paradowski Medical Group., z siedzibą w Krakowie przy ul. Zygmunta Miłkowskiego 11a, 30-349 Kraków (dalej jako CM Paradowski Medical Group) połączeń telefonicznych na podany powyżej numer telefonu, w celu przekazania treści marketingowych dotyczących Paradowski Medical Group oraz innych podmiotów z Grupy Paradowski Medical Group, w tym informacji handlowych dotyczących działalności Paradowski Medical Group oraz innych podmiotów z Pradowski Medical Group oraz oferowanych przez CM Paradowski Medical Group oraz inne podmioty z Grupy Paradowski Medical Group, produktów i usług, również przy użyciu automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne. *

© 2018 Paradowski Medical Group | Kontakt w przypadku chęci nawiązania współpracy: Email: kontakt@sport-med.pl