Paradowski Medical Group

grupa specjalistycznych placówek medycznych

 

doświadczony zespół specjalistów

konsultacje przez internet

placówki w centrum Krakowa

Chirurg, ortopeda
doktor Jan Paradowski

Jan Paradowski – lekarz PZPN, specjalista w ortopedii i chirurgii, diagnosta USG, specjalizuje się w terapii komórkami macierzystymi. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiedzę poszerzał na praktykach zagranicznych w Monachium i Salzburgu. Posiada liczne certyfikaty kursów doskonalących, m.in. z zakresu nowoczesnych technik operacyjnych na preparatach ludzkich (cadaver workshop), diagnostyki USG. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach ortopedycznych, m.in. w Londynie, Mediolanie, Izmirze, Rotterdamie, Kioto, Barcelonie, Geteborgu i innych. Członek ICRS (International Cartilage Repair Society), koncentrującego się na nowoczesnych metodach zapobiegania i leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej, więzadła krzyżowego i łąkotek.

Jest właścicielem Paradowski Medical Group sp. z o.o., która posiada placówkę medyczną Sport-Med w Krakowie przy ulicy Miłkowskiego 11A i przy ul. Krowoderskiej 17. Bogate doświadczenie zagraniczne pozwoliło mu na stosowanie nowoczesnych metod, dostępnych w najlepszych światowych ośrodkach. Jako lekarz wypracował własne schematy leczenia terapiami biologicznymi, jak terapia Komórkami Macierzystymi, terapia czynnikami wzrostu z osocza bogatopłytkowego PRP, czy terapia Orthokine. Wykonuje małoinwazyjne zabiegi operacyjne, jak artroskopia kolana, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL i rekonstrukcja chrząstki stawowej, szycie i implanty łąkotek, a także chirurgia stopy, endoproteza biodra i endoproteza kolana. Jest ceniony również za serdeczne i pełne uwagi podejście do pacjentów.

Przez ponad 10 lat był profesjonalnym tenisistą. Po zakończeniu kariery zawodniczej dwukrotnie Mistrzem Świata Lekarzy w tenisie ziemnym w latach 2010 i 2011. Doświadczenie sportowe wykorzystał m.in. jako wieloletni lekarz Reprezentacji Polski Juniorów PZPN oraz lekarz Reprezentacji Polski w tenisie ziemnym w turnieju Fed Cup by BNP Paribas Polska – Rosja (7-8 lutego 2015, Kraków Arena).

PARADOWSKI MEDICAL GROUP: SPORT-MED, FOOT-MED, KLINIKA DR PARADOWSKA

 

 

© 2018 Paradowski Medical Group | Kontakt w przypadku chęci nawiązania współpracy: Email: kontakt@sport-med.pl